Vyhledávání zájezdu
Kouzelná Madeira - poznávací okruh s možností koupání - Portugalsko - Madeira

Kouzelná Madeira - poznávací okruh s možností koupání

Portugalsko » Madeira

, Hotel starstar

LM


Kouzelná Madeira - poznávací okruh s možností koupání

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Madeira - transparent 16°C
Zítra Počasí v Madeira - transparent 14 - 17°C
29.4. Počasí v Madeira - transparent 13 - 16°C
30.4. Počasí v Madeira - transparent 13 - 14°C


Stravování
snídaně
Doprava
letecká
Program
1. - 7. den
1.den: Odlet z Prahy do Funchalu, hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel

2. den: Funchal (botanické zahrady a lanovka) - Po snídani vyrazíme na prohlídku města Funchal, kde uvidíme sochu Sissi, zahradu regionální vlády, park Santa Catarina, sochu Kryštofa Kolumba, divadlo Baltazar Dias, park Municipal, sochu Zarcos, katedrálu, Praca Município, návštívíme kostel Colégio a nejstarší vinný sklípek Oliveiras, kde bude možná ochutnávka vína. Malebnými uličkami ve středu centra města Funchal projdeme do tržnice – Nevado. Zde bude individuální volno na prohlídku nebo nákupy (neuvěřitelná nabídka tropického ovoce, nejpestřejších květin, ryb a roztodivné mořské fauny, suvenýry), případně lehký oběd. Lanovkou projedeme Funchal a naskytnou se nám krásné panoramatické výhledy na město, navštívíme tropické zahrady - (drahé kameny, starý porcelán, africké umění a různý typ zahrad ) a kostel Monte, kde je pochovaný poslední císař Rakousko-Uherský Karel I. Fakultativně budete mít možnost vyzkoušet si původní tradiční dopravní prostředek – sáňky (jízda v délce 2 km, cena 30,00 € na sáňky), návrat do hotelu, volno, nocleh.

3. den: ZÁPADNÍ ČÁST ostrova – Po snídani vyrazíme poznat západní část ostrova - první výhled na Pico dos Barcelos – vesnička Camara de Lobos, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů, a kde kotví replika lodi Kryštofa Kolumba. Ta slouží jako výletní loď – vyhlídka Pico da Torre. Přejedeme do oblasti průsmyku Encumeada. Dále nás čeká městečko Sao Vicente, kde je vulkanická jeskyně s vulkanickým centrem. Po návštěvě jeskyně se zastavíme v rybářském městečku Porto Moniz (přírodní koupaliště z vulkanických kamenů). Pro zájemce bude možnost oběda v restauraci „Orca“. Odpoledne navštívíme horskou obec Ribeira de Janela, odtud se projdeme ke „Skále milenců“, v Seixal navštívíme vyhlídku s vodopádem Véu da Noiva neboli „Nevěstin závoj“. Jako poslední dnes uvidíme vyhlídku z Cabo Goral – útes měřící 580 m je největším v Evropě. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den: Levada Rabacal – turistika – Odjezd z hotelu po snídani – čeká nás jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levad na Madeiře - levada Rabaçal. Nachází se na západě ostrova a je přístupná přes náhorní plošinu Paul da Serra. V podstatě jde o 2 krátké levady, které vedou zalesněným údolím. Po cestě budete mít mnoho příležitostí k fotografování nebo obdivování překrásných výhledů. Zhruba v polovině levady vás čeká vodopád Risco a na konci odměna v podobě jezírka s 25 malými vodopády.

5. den: VÝCHODNÍ ČÁST ostrova – Po snídani navštívíme vesnici Camacha, kde je manufaktura proutěného nábytku, vyhlídka na druhý nejvyšší vrchol Madeiry „Pico do Areeiro“ (1818 m), přes vnitrozemí se přesuneme do Ribeiro Frio – známá pstruží farma v krásné zahradě, zde přejdeme na visutou pěšinu Levady „Balcoes“ (balkónky), na panoramatický výhled na hory, možnost oběda ve Faialu v restauraci Casa de Cha do Faial, po obědě přejedeme do městečka Santana, kde se dochovaly typické madeirské domky ve tvaru písmene „A“, odtud se podíváme do nejvýchodnější části ostrova na vyhlídku Ponta do Rosto. Útesy příkře spadající do moře poskytují nádherné vyhlídky na vodní hladinu, které lákají každoročně množství turistů. Zpět se dostaneme podél pobřeží kolem městečka Machovo, to je nejstarším obydleným místem na ostrově. Návrat do hotelu, nocleh.

6. den: Picu Ruivo – turistika - Po snídani se vydáme obdivovat unikátní levadu, která spojuje dva nejvyšší vrcholy ostrova Madeiry, Pico Ruivo (1861 m) a Pico do Areeiro (1817 m) – prochází tedy centrální částí horského masivu, což je oblast začleněna do sítě Natura 2000. Pochod začne na Pico Pousada do Areeiro a hned o pár metrů dál vás čeká vyhlídka Ninho da Manta – bývalé hnízdiště ohroženého mořského dravce - je možné odtud vidět údolí Faja da Nogueira, São Roque do Faial a velkou část centrálního pohoří. Těsně před dosažením vrcholu Pico Ruivo, budete mít možnost vidět mnoho stovek let staré stromy, které se tu pravděpodobně vyskytovali v době, kdy na ostrově poprvé přistál jeho objevitel Zarco. Výhledy z Pico Ruivo jsou úžasné a nebudete je chtít opustit! Návrat do hotelu, nocleh.

7. den: Volný program, odlet zpět do ČR (Praha)


Cena zahrnuje
Cena zahrnuje: přímý letecky spoj Praha – Funchal – Praha • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu kategorie 2-3* v centru Funchalu se snídaní • dopravu mikrobusem • veškeré výlety a vstupy dle programu • průvodcovské služby v češtině
Cena nezahrnuje
Možné příplatky: jednolůžkový pokoj 3 900 Kč
Slevy
sleva LM - 17%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.